Przygotowania do roku szkolnego – nie na ostatni moment!

Przygotowania do roku szkolnego – nie na ostatni moment!

Kiedy kończą się wakacje, nadchodzi czas przygotowań do nowego roku szkolnego. Jak się do tego zabrać z głową? Nie chodzi przecież tylko o zakupy artykułów szkolnych, ale czasem też o nabycie nowego biurka czy odświeżenie pokoju ucznia, a zwłaszcza kącika do nauki.

Jak zapewnić komfort nauki w nowym roku szkolnym?

Jeśli dziecko urosło od czasu poprzedniego zakupu biurka i fotela, warto pomyśleć o wymianie tych mebli na nowe. Meble dla ucznia powinny zapewnić młodemu użytkownikowi pełną wygodę, bez wymuszania niewłaściwej postawy ciała. Dzisiaj uczniowie spędzają sporo czasu odrabiając lekcje. To całe godziny siedzącej pracy umysłowej w każdym tygodniu. Stąd tak istotny jest wybór mebli dla ucznia, które pomogą użytkownikowi wypełnić wszystkie zadania bez ubytku na zdrowiu.

Artykuły zużywalne – co zostało, a co trzeba dokupić?

Nie warto kupować co roku nowego kompletu kredek, czy flamastrów, jeśli posiadany zestaw jest kompletny i wciąż dobrze spełnia swoje zadania. Dlatego warto zrobić coś w rodzaju remanentu, aby stwierdzić, co uczniowi zostało z poprzedniego roku, a co zostało zużyte lub uległo zbyt dużemu zniszczeniu. Trzeba obejrzeć piórnik i plecak. Jeśli wystarczy ich odświeżenie poprzez umycie i wypranie, najczęściej nie trzeba kupować nowych artykułów tego typu.

Jeśli jednak plecak zrobił się zbyt mały albo uczeń poprosi o nowe wyposażenie tego typu, bo np. zmieniła się moda, warto poprosić dziecko lub nastolatka o określenie jego oczekiwań co do wyglądu nowego piórnika i plecaka. Kolejnym krokiem będzie znalezienie kilku opcji i wreszcie dokonanie najwłaściwszego wyboru.

Jeśli chodzi o artykuły szkolne, w tym szeroko pojęte przybory piśmiennicze, po określeniu braków, warto zrobić listę przedmiotów koniecznych do zakupu.

Ubrania

Uczniowi będzie potrzebny strój na WF, buty na zmianę, strój galowy na różne okazje oraz trochę rzeczy na co dzień. Uczniowie do pewnego wieku mogą dość szybko rosnąć i niektóre ubrania sprzed wakacji – choć bywają w dobrym stanie – bywają już po prostu za małe. Dlatego istotne jest, aby zabierać dziecko lub nastolatka ze sobą, aby zakupić ubrania i obuwie w odpowiedni rozmiarze. Nie chodzi tylko o wzrost. Każdy młody człowiek może mieć inną budowę ciała i trzeba to mieć na uwadze, kupując nową odzież i buty.

A gdzie po zakupy?

Tutaj opcji jest kilka: zaufany sklepik z artykułami szkolnymi, w którym robi się zakupy od lat, hipermarket wielobranżowy albo internetowy sklep papierniczy. Ostatnia opcja jest o tyle wygodna, że wszystko można zamówić w jednym miejscu, często taniej niż w sklepach stacjonarnych, a zakupy zostaną dostarczone pod wskazany adres. Nie ma mowy o niewygodnym dźwiganiu toreb.
Wiele internetowych sklepów papierniczych proponuje darmową wysyłkę zakupów, jeśli ich wartość osiągnie konkretną wartość.

Po ubrania natomiast najlepiej udać się już do tradycyjnych sklepów, aby można było dokonać przymiarki na miejscu. Uniknie się wtedy niepotrzebnego zamieszania związanego z ewentualnym zwrotem.

Dobra organizacja przygotowań

Na przygotowania do nowego roku szkolnego warto przeznaczyć kilka dni roboczych, aby później nie musieć spędzić godzin na panicznym bieganiu od sklepu do sklepu. Wprawdzie nie mamy dziś problemów z dostępem do najróżniejszych dóbr materialnych, jednak w czasie, gdy tysiące osób szukają podobnych rzeczy, często w konkretnych wzorach i rozmiarach, w niektórych sklepach może chwilowo zabraknąć konkretnego artykułu.

Warto więc dać sobie czas na poszukiwania, a może i na porównanie cen podobnych artykułów w przynajmniej 2-3 miejscach. To dobry przepis na załatwienie zakupów na spokojnie i zakończenie ich z powodzeniem szybciej, niż się spodziewaliśmy.