Co wartościowego wnosi czytanie książek?

Co wartościowego wnosi czytanie książek?

Nie wiesz jak przekonać swoje dziecko do przeczytania wielu książek? Wciąż odmawia i nie chce czytać? Nie tylko lektur, ale i innych książek? Powiedz, mu co daje, czytanie książek i na pewno zmieni swoje podejście. Zobacz też i sam co daje czytanie książek w dużej bądź mniejszej ilości. Przekaż uzyskaną wiedzę dalej i rozszerzaj w swoim gronie czytanie książek. Czytanie książek to nie tylko świetne rozwiązanie na popularną nudę, czy odpoczynek. Czytanie książek daje, o wiele więcej, niż Ci się tylko wydaje. Dlatego poznaj, co daje, czytanie książek w małej, czy również dużej mierze.

1. Ciekawą zabawę i zabicie czasu nudy.

Pierwszą rzeczą, jaką daje czytanie książek to zabicie czasu, ale i ciekawą zabawę, w której możesz zanurzyć się w każdy świat i zabawić się czytając daną książkę. Chociażby tutaj warto chwycić za książki Andrzeja Sapkowskiego, którego twórczość nie tylko dostarcza rozrywkę, ale i kształci.

2. Ćwiczy mózg.

Czytanie książek ćwiczy Twój mózg. Podczas czytania książek zapamiętujesz, co również ćwiczysz, mózg do zapamiętywania i do lepszej pamięci, ale również uczysz się nowych słów, które później możesz wykorzystywać na co dzień.

3. Empatia.

Czytanie książek również wywołuje u nas empatię, ale również rozwija u nas wrażliwość i zwiększa naszą empatię do wielu sytuacji ludzi, czy nawet do samego otoczenia, w którym się znajdujemy.

4. Poszerzania wiedzy.

Są książki, które poszerzają Twoją podstawową wiedzę o nową zdobytą wiedzę, które później możesz wykorzystywać na co dzień w pracy, ale i w innych warunkach życia.

5. Poszerzanie słownictwa.

Czytanie książek nie tylko rozszerza wiedzę, mózg, ale i poszerza Twoje słownictwo o nowe nieznane Ci wcześniej słowa, które później możesz wykorzystać w życiu codziennym.

6. Poszerza kreatywność i buduje marzenia.

Tak czytanie książek również poszerza Twoją kreatywność, ale co najważniejsze buduje nowe marzenia, które pojawiają, się z chęcią je kierując, do urzeczywistnienia.